Lady GaGa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lady GaGa


 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Born This Way
Judas
The Edge Of Glory
Bloody Mary
Mary The Night
Government Hooker
Sources

текст

текст

текст

текст

GaGa On Twitter&Facebook

Flag Counter
free counters
Vote For Us !
Гласувай за мен в BGTop100.com
Bulgarian TOP


BgTopWeb.com - Класация на Българските топ сайтове RealTop.net

 

 GaGa's History

Go down 
АвторСъобщение
Dirty_Hooker
Admin
Dirty_Hooker


Брой мнения : 129
Join date : 17.06.2011

GaGa's History Empty
ПисанеЗаглавие: GaGa's History   GaGa's History I_icon_minitimeПет Юни 17, 2011 6:05 pm

GaGa's History Lady-gaga-2
Lady GaGa

Стефани Джоан Анджелина Джерманота (Lady Gaga) е американска певица, родена на 28 март 1986 година в Ню Йорк, в американо-италианско семейство. Още от съвсем малка се увлича по музиката, театъра — свири на пиано от четиригодишна и изучава тънкостите на изкуството от началните си училищни години.
Самата тя признава в официалната си страница, че още като съвсем малко момиченце записва на детския си касетофон свои изпълнения на парчета на Майкъл Джексън и Синди Лоупър или танцува в прегръдките на баща си под звуците на The Rolling Stones, Queen или The Beatles.
„Винаги съм обичала да се забавлявам, бях шокираща и превзета още от малка, такава съм и сега. Просто шоуто е в кръвта ми“, признава по-късно Lady GaGa.Звездата прави две световни турнета които имат голям успех и планира трето през 2012 година.Един от концертите от турнето The monster ball tour,в Madison square garden, бе излъчен по НВО.


Името

Певицата избира псевдонима „Lady Gaga“, след като музикалният продуцент Роб Фузари, слушайки нейно изпълнение, споделя: „Вокалният ти стил е като на Фреди Меркюри, напомня ми за изпълнението му в Radio Ga-Ga“.

Любопитни факти

Албумът ще бъде пуснат в лимитирана серия, а сред допълнителните екстри са бележка, написана лично от звездата, малък пъзел, постери, очила за 3D кино и непоказвани досега снимки на певицата.
През 2011 г. излезе албумът Born This Way,който бе презентиран на 23 май.Той бе продаден в милион и половина копия само за седмица в САЩ и още милиони в целия свят.Първият сингъл от албума,който също се казва Born this way, стана най-сваляната песен в историята.
Лейди Гага печели пет статуетки Грами, между които за най-добър поп албум за хитовата компилация „The Fame Monster“и певица на годината за 2010 година.
Националната звукозаписна академия, която раздава наградите Грами, променя правилата за номиниране в категорията за нов изпълнител заради случая с Лейди Гага през 2009 г., съобщава Асошиейтед прес.
Макар Лейди Гага да е най-популярната изгряваща звезда на 2009 г., тя не може да бъде номинирана за категорията, защото хитът „Just Dance“ е сред кандидатите за категорията най-добра денс песен през 2008 г. Досега певци, номинирани вече за „Грами“, не са включвани в кандидатите за наградата за нов изпълнител. С промяната това правило отпада, стига певецът да не е печелил награда и да не е издавал албум. Певицата е десеткратен носител на престижните награди VMA (video music awards).Като през 2010 бе номинирана в 13 категории от които спечели 8.Тя е носител и на 4 награди от СВЕТОВНИТЕ МУЗИКАЛНИ НАГРАДИ,три награди от Brit awards, за най-добра изпълнителка, най-добра песен и най-добър албум за THE FAME.
Върнете се в началото Go down
https://bloody-mary-gaga.bulgarianforum.net
 
GaGa's History
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Lady GaGa :: History-
Идете на: